Дистанційний тиждень


Шановні студенти!
На цій сторінці задання на період карантину. Результати своєї навчальної діяльності можете надсилати на електронну адресу pivovarovaas2013@gmail.com або у Viber (0958330571).
Буль-ласка, коли надсилаєте завдання вказуйте свої прізвище, ім'я і групу.


Тиждень 1 (Знаменник, дата звіту 23.03.2020)

2) Зробити конспект.
3) Виконайте завдання (письмово):

Дайте характеритику поняття "адміністративне правопорушення". Наведіть 2-3 приклади.


Тиждень 2 (Чисельник, дата звіту 30.03.2020)

-
Тиждень 3 (Знаменник, дата звіту 03.04.2020 )

1. Вивчити тему "Загальні засади сімейного права УкраїниСпадкове право України."
Тема 12. Зобов’язальнеправо України. Спадкове право України.
Тема 13. Загальні засади сімейного права України.
2. Зробити конспект.
3. Виконайте завдання (письмово):

Побудуйте алгоритм дій щодо вступу у спадок за законом / за заповітом.
Побудуйте алгоритм дій щодо вступу в шлюб.

тиждень (06.04-11.04., чисельник)
 -
5 тиждень (13.04.-17.04, знаменник)

1. Вивчити тему "Загальні засади трудового права". Тема 14. Загальні засади трудового права України. 
2. Виконати завдання: Побудуйте алгоритм влаштування на роботу. Що ми можете вимагати від работодавця?
6 тиждень (20.04-24.04, чисельник)
-

50 комментариев:

  1. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  2. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  3. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  4. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  5. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  6. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  7. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  8. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  9. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  10. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  11. Этот комментарий был удален администратором блога.

    ОтветитьУдалить
  12. Задача 1
    Суд повинен відмовити Сидорову А.С.,тому що,роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

    ОтветитьУдалить
  13. Задача 2
    Стягнення не повинні фіксуватися в трудовій книжці. Фіксуються заохочення,нагороди та ін.
    Іванов може піти до начальника відділу кадрів і виразити незгоду з приводу записів про стягнення.

    ОтветитьУдалить
  14. Задача 3
    Відповідно до п.1ст. 43 Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ві-льно обирає або на яку вільно погоджується.»
    Законодавство про працю розширює та конкретизує зазначені конституційні положення.
    Так, Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та під-стави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Так, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове міс-це проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місце-вість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній міс-цевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поваж-них причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше за-явою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового до-говору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  15. Задача 2
    До трудової книжки вносяться відомості:

    – про працівника: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження;

    – про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;

    – про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України;

    – про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв’язку з цим винагороди.

    Відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім’я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорту або свідоцтва про народження.

    Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.

    Зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.

    Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище, дата народження тощо, і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи і печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.
    Стягнення до трудової книжки не заносяться.

    ОтветитьУдалить
  16. Задача 1.
    на мою думку,суд повинен відмовити Сидорову А.С.тому що, роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    Задача 2.
    На мою думку,стягнення не повинні фіксуватися в трудовій книжці. Фіксуються заохочення,нагороди та ін.
    Іванов може піти до начальника відділу кадрів і виразити незгоду з приводу записів про стягнення.
    Роботодавець за останнім місцем роботи в цьому випадку виконує лише такі обов’язки:
    вносить у дублікат трудової книжки (вкладиша до неї) відомості про роботу, нагородження, заохочення за останнім місцем роботи на підставі раніше виданих наказів та відповідних документів; сприяє працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж роботи, що передувала влаштуванню на роботу на це підприємство; вносить до дубліката трудової книжки запис про загальний стаж роботи до влаштування на це підприємство на підставі поданих документів, а також записи про прийняття, переведення, звільнення, якщо вони підтверджені документами.
    Під час заповнення дубліката слід дотримувати таких правил:
    спочатку в розділі «Відомості про роботу» (графа 3) на підставі запису в пункті 7 особової картки працівника (форма № П-2) робиться запис про загальний стаж роботи працівника до влаштування на підприємство, де видається дублікат (вказується кількість років, місяців, днів) без зазначення найменувань підприємств, часу і посад (професій), на яких працював у минулому власник трудової книжки; потім загальний стаж роботи, затверджений належно оформленими документами, записується за періодами роботи на різних підприємствах. Ці записи, як і запис про загальний стаж роботи, не нумеруються. Робиться запис про дату (прийняття, переведення, звільнення); після цього записують назву підприємства, яке видає дублікат, вносять відомості із зазначенням порядкових номерів і дат про прийняття на роботу, переведення та звільнення працівника. Записи засвідчуються підписом посадової особи, відповідальної за ведення трудових книжок, та печаткою підприємства (служби персоналу).

    ОтветитьУдалить
  17. Задача 3.
    Якщо працівник «передумав»
    Відповідно до ч. 2 ст. 38 КЗпП, якщо працівник, що подав заяву про звільнення, після закінчення строку попередження про звільнення не полишив роботу і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не має права звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. По суті, це означає, що працівник має право, незважаючи на подану ним заяву про звільнення, вийти на роботу наступного дня після дати звільнення, і трудовий договір вважатиметься продовженим.

    ОтветитьУдалить
  18. Задача 4.
    1. Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").

    2. Стаття, що коментується, і ст. 10 Закону "Про відпустки" надають право неповнолітнім на використання відпустки в зручний для них час. Це аж ніяк не означає, що неповнолітні вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов'язані запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відбити це побажання у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до частини п'ятої ст. 79 КЗпП, частини десятої ст. 10 Закону "Про відпустки", про що неповнолітній працівник повинен бути повідомлений власником не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки.

    3. За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).
    Колективний договір є актом локального регулювання, який конкретизує відносини між власником або уповноваженим ним органом і колективом найманих працівників з питань економічного та соціального розвитку з урахуванням специфічних умов окремого підприємства, установи, організації. Він укладається з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин шляхом фіксації волі сторін, визначеної в процесі проведення переговорів.

    ОтветитьУдалить
  19. В системі нормативно-правового регулювання трудових відносин колективні договори є угодами найнижчого рівня, тому їх положення обов'язково повинні відповідати змісту генеральної, галузевих і регіональних угод.

    Головною метою при укладенні колективного договору слід вважати забезпечення реалізації найманими працівниками своїх охоронюваних прав та інтересів. З іншого боку колективний договір також захищає інтереси іншого учасника трудових відносин, а саме роботодавця.

    Можливість укладення колективного договору діюче законодавство пов'язує з наявністю двох чинників – використання найманої праці та наявність статусу юридичної особи.

    Відповідно до ст. 15 КЗпП колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами державної виконавчої влади.

    Порядок проведення такої реєстрації встановлений постановою КМУ «Про порядок повідомної реєстрації галузевих і регіональних угод, колективних договорів».

    Згідно з ч. 11 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» та Положення галузеві та регіональні угоди підлягають реєстрації Міністерством праці та соціальної політики України, а колективні договори реєструються районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних і міських рад.

    Повідомна реєстрація проводиться з метою забезпечення можливості врахування умов колективних договорів під час розгляду індивідуальних і колективних трудових спорів, які можуть виникнути в результаті застосування норм цих договорів, а також засвідчує автентичність примірників і копій, поданих на реєстрацію.

    Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, в трьох примірниках (два оригінали і копія).

    Вказані документи повинні:
    а) не суперечити вимогам діючого законодавства й умовам колективних угод більш високого рівня;
    б) містити інформацію про джерела фінансування заходів щодо надання додаткових порівняно з чинним законодавством соціальних пільг;
    в) відповідати вимогам законодавства про мови і викладатися за загальними нормами правопису.
    Обумовити це можна тим, що:
    1. законодавством на сьогодні не встановлено відповідальність за неукладення колективного договору. Це пов'язано з тим, що укладення договору не є обов'язковим для сторін трудових правовідносин. До такого висновку прийшло Міністерство праці та соціальної політики у листі «Відносно обов'язковості укладення колективного договору на підприємстві»;
    2. з мети здійснення повідомної реєстрації колективних договорів випливає, що реєстрація здійснюється виключно з метою підтвердження автентичності примірників колективного договору, поданих на реєстрацію, та врахування умов колективних договорів під час розгляду індивідуальних і колективних трудових спорів;
    3. момент реєстрації колективного договору жодним чином не впливає на момент вступу самого договору в дію.

    ОтветитьУдалить
  20. Задача 1
    Роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.




    Задача 2
    Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.



    Задача 3
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  21. Задача 4
    Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП).За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).


    ОтветитьУдалить
  22. 1 Задача: Роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    2.Задача:На мою думку стягнення не повинні фіксуватися в трудовій книжці. Фіксуються заохочення,нагороди та ін.
    Іванов може піти до начальника відділу кадрів і виразити незгоду з приводу записів про стягнення
    3 Задача:Якщо працівник «передумав»
    Відповідно до ч. 2 ст. 38 КЗпП, якщо працівник, що подав заяву про звільнення, після закінчення строку попередження про звільнення не полишив роботу і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не має права звільнити його за поданою раніше заявою.По суті, це означає, що працівник має право, незважаючи на подану ним заяву про звільнення, вийти на роботу наступного дня після дати звільнення, і трудовий договір вважатиметься продовженим.
    4 Задача:Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП).За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, в трьох примірниках (два оригінали і копія).

    Вказані документи повинні:
    а) не суперечити вимогам діючого законодавства й умовам колективних угод більш високого рівня;
    б) містити інформацію про джерела фінансування заходів щодо надання додаткових порівняно з чинним законодавством соціальних пільг;
    в) відповідати вимогам законодавства про мови і викладатися за загальними нормами правопису.
    Обумовити це можна тим, що:
    1. законодавством на сьогодні не встановлено відповідальність за неукладення колективного договору. Це пов'язано з тим, що укладення договору не є обов'язковим для сторін трудових правовідносин. До такого висновку прийшло Міністерство праці та соціальної політики у листі «Відносно обов'язковості укладення колективного договору на підприємстві»;
    2. з мети здійснення повідомної реєстрації колективних договорів випливає, що реєстрація здійснюється виключно з метою підтвердження автентичності примірників колективного договору, поданих на реєстрацію, та врахування умов колективних договорів під час розгляду індивідуальних і колективних трудових спорів;
    3. момент реєстрації колективного договору жодним чином не впливає на момент вступу самого договору в дію.

    ОтветитьУдалить
  23. Задача 4
    1).1. Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").
    2).Згідно з частиною одинадцятою статті 9 Закону № 3356 колективний договір підлягає повідомній реєстрації районними державними адміністраціями, районними в містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських Рад.
    Повідомна реєстрація колективних договорів провадиться на підставі Положення про порядок повідомної реєстрації галузевих і регіональних угод, колективних договорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. № 225, з метою забезпечення можливості для врахування їх умов під час розгляду трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами застосування норм цих договорів уповноваженими на те органами, і засвідчує автентичність примірників та копії, поданих на реєстрацію.
    Слід зазначити, що, як ідеться в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 10 травня 2002 р. № 06/1-4/127, укладення колективного договору особами, зареєстрованими як підприємці без утворення юридичної особи, які використовують найману працю, з органами, уповноваженими найманими працівниками на представництво, законодавством не передбачено.
    3).Укладення колективного договору є обов’язковим у разі використання на підприємстві найманої праці незалежно від кількості працівників та за наявності ініціативи хоча б однієї зі сторін. Якщо жодна зі сторін не виявила ініціативи, то ніхто не може примусити сторони укласти такий договір, адже обов’язковою умовою укладення будь-якого договору є вільне волевиявлення сторін (ст. 4 Конвенції № 98 МОП, частина третя ст. 203 Цивільного кодексу України).
    Щодо потреби в укладенні колективного договору слід зазначити, що насамперед вона зумовлена метою укладення такого договору, а саме — запобіганням конфліктам і спорам, які можуть виникнути в трудовому колективі, та їх урегулюванням. Причому чим більше працівників працює на підприємстві, тим вища ймовірність виникнення таких конфліктів унаслідок різноманітності професійних інтересів, прагнень та поглядів учасників трудового процесу.
    Колективним договором установлюються, зокрема, соціальні пільги, гарантії та компенсації, регулюються трудові і соціальні відносини в колективі. Колективний договір, укладений з урахуванням реальних можливостей підприємства, сприяє стабільній, високопродуктивній роботі, створенню надійних засад для соціального захисту працівників, значно зменшує ризик виникнення трудових конфліктів і соціальної напруженості в колективі.
    Потреба в укладенні колективного договору зумовлюється й тим, що до нього обов’язково включають норми, які згідно з чинними законодавчими актами мають бути закріплені в колективному договорі. Так, відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР у колективному договорі мають установлюватися: форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження і розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

    ОтветитьУдалить
  24. 1 задача.
    Я вважаю,що роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

    Витяг. Кодекс законів про працю України.
    Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
    Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:
    1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;
    2задача.
    Стягнення не повинні фіксуватися в трудовій книжці. Фіксуються заохочення,нагороди та ін.
    Іванов може піти до начальника відділу кадрів і виразити незгоду з приводу записів про стягнення.До трудової книжки вносяться відомості:
    про працівника: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження;
    про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;
    про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України.

    ОтветитьУдалить
  25. Задача 3.
    Відповідно до п.1ст. 43 Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ві-льно обирає або на яку вільно погоджується.»
    Законодавство про працю розширює та конкретизує зазначені конституційні положення.
    Так, Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та під-стави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Так, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове міс-це проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місце-вість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній міс-цевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поваж-них причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше за-явою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового до-говору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).
    Задача 4.
    Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП).За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, в трьох примірниках (два оригінали і копія).Вказані документи повинні:
    - не суперечити вимогам діючого законодавства й умовам колективних угод більш високого рівня;
    - містити інформацію про джерела фінансування заходів щодо надання додаткових порівняно з чинним законодавством соціальних пільг;
    -відповідати вимогам законодавства про мови і викладатися за загальними нормами правопису.



    ОтветитьУдалить
  26. №1Я вважаю,що його позов потрібно відхилити.Його звільнили правомірно згідно Кодексу України про працю ( ст.40.п.4)Тим більш був відсутній на робочому місці більш ніж 3 години,без поважної причини.Це безвідповідальна поведінка для робочого працівника

    ОтветитьУдалить
  27. Задача № 2:
    Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.
    До трудової книжки вносяться відомості:

    – про працівника: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження;

    – про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;

    – про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України;

    – про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв’язку з цим винагороди.

    Відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім’я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорту або свідоцтва про народження.

    Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.

    Зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.

    Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище, дата народження тощо, і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи і печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

    ОтветитьУдалить
  28. Задача № 3:
    Миколаєнко може посилатися на постанову яка зазначенпа в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  29. Задача № 4: Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").

    2. Стаття, що коментується, і ст. 10 Закону "Про відпустки" надають право неповнолітнім на використання відпустки в зручний для них час. Це аж ніяк не означає, що неповнолітні вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов'язані запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відбити це побажання у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до частини п'ятої ст. 79 КЗпП, частини десятої ст. 10 Закону "Про відпустки", про що неповнолітній працівник повинен бути повідомлений власником не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки.

    3. За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).
    Колективний договір є актом локального регулювання, який конкретизує відносини між власником або уповноваженим ним органом і колективом найманих працівників з питань економічного та соціального розвитку з урахуванням специфічних умов окремого підприємства, установи, організації. Він укладається з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин шляхом фіксації волі сторін, визначеної в процесі проведення переговорів.

    ОтветитьУдалить
  30. Задача 1
    Суд повинен відмовити Сидорову А.С.,тому що,роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

    ОтветитьУдалить
  31. Задача 2
    Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.

    ОтветитьУдалить
  32. Задача 3
    Відповідно до п.1ст. 43 Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ві-льно обирає або на яку вільно погоджується.»
    Законодавство про працю розширює та конкретизує зазначені конституційні положення.
    Так, Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та під-стави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Так, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове міс-це проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місце-вість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній міс-цевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поваж-них причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше за-явою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового до-говору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  33. Задача 4.
    1. Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").

    2. Стаття, що коментується, і ст. 10 Закону "Про відпустки" надають право неповнолітнім на використання відпустки в зручний для них час. Це аж ніяк не означає, що неповнолітні вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов'язані запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відбити це побажання у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до частини п'ятої ст. 79 КЗпП, частини десятої ст. 10 Закону "Про відпустки", про що неповнолітній працівник повинен бути повідомлений власником не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки.

    3. За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).
    Колективний договір є актом локального регулювання, який конкретизує відносини між власником або уповноваженим ним органом і колективом найманих працівників з питань економічного та соціального розвитку з урахуванням специфічних умов окремого підприємства, установи, організації. Він укладається з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин шляхом фіксації волі сторін, визначеної в процесі проведення переговорів.

    ОтветитьУдалить
  34. Задача 1
    Роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.




    Задача 2
    Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.



    Задача 3
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  35. Задача 1
    Суд повинен відмовити Сидорову А.С.,тому що,роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    Задача 2
    Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.

    Задача 3
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  36. Задача 4
    1).1. Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").
    2).Згідно з частиною одинадцятою статті 9 Закону № 3356 колективний договір підлягає повідомній реєстрації районними державними адміністраціями, районними в містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських Рад.
    Повідомна реєстрація колективних договорів провадиться на підставі Положення про порядок повідомної реєстрації галузевих і регіональних угод, колективних договорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. № 225, з метою забезпечення можливості для врахування їх умов під час розгляду трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами застосування норм цих договорів уповноваженими на те органами, і засвідчує автентичність примірників та копії, поданих на реєстрацію.
    Слід зазначити, що, як ідеться в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 10 травня 2002 р. № 06/1-4/127, укладення колективного договору особами, зареєстрованими як підприємці без утворення юридичної особи, які використовують найману працю, з органами, уповноваженими найманими працівниками на представництво, законодавством не передбачено.
    3).Укладення колективного договору є обов’язковим у разі використання на підприємстві найманої праці незалежно від кількості працівників та за наявності ініціативи хоча б однієї зі сторін. Якщо жодна зі сторін не виявила ініціативи, то ніхто не може примусити сторони укласти такий договір, адже обов’язковою умовою укладення будь-якого договору є вільне волевиявлення сторін (ст. 4 Конвенції № 98 МОП, частина третя ст. 203 Цивільного кодексу України).
    Щодо потреби в укладенні колективного договору слід зазначити, що насамперед вона зумовлена метою укладення такого договору, а саме — запобіганням конфліктам і спорам, які можуть виникнути в трудовому колективі, та їх урегулюванням. Причому чим більше працівників працює на підприємстві, тим вища ймовірність виникнення таких конфліктів унаслідок різноманітності професійних інтересів, прагнень та поглядів учасників трудового процесу.
    Колективним договором установлюються, зокрема, соціальні пільги, гарантії та компенсації, регулюються трудові і соціальні відносини в колективі. Колективний договір, укладений з урахуванням реальних можливостей підприємства, сприяє стабільній, високопродуктивній роботі, створенню надійних засад для соціального захисту працівників, значно зменшує ризик виникнення трудових конфліктів і соціальної напруженості в колективі.
    Потреба в укладенні колективного договору зумовлюється й тим, що до нього обов’язково включають норми, які згідно з чинними законодавчими актами мають бути закріплені в колективному договорі. Так, відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/95-ВР у колективному договорі мають установлюватися: форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження і розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

    ОтветитьУдалить
  37. 1) Роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    2)Згідно ст.. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться
    3)Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).
    4)адача 4
    Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП).За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу.

    ОтветитьУдалить
  38. Задача 1
    Работодатель уволил Сидорова правомерно согласно норм Кодекса законов о труде Украины, а именно ст.. 40. п.4. (прогула (в том числе отсутствия на работе более трех часов в течение рабочего дня) без уважительных причин.
    Задача 2
    Согласно ст. 48 Кзот трудовой книжки работник отдела кадров должен внести сведения о приеме и увольнении с работы и поощрения. Сведения о взыскании в нее не заносятся.
    Задача 3
    Если работник «передумал»
    Согласно ч. 2 ст. 38 Кзот, если работник, подавший заявление об увольнении, после окончания срока предупреждения об увольнении не оставил работу и не требует расторжения трудового договора, собственник или уполномоченный им орган не вправе уволить его по поданному ранее заявлению, кроме случаев, когда на его место приглашен другой работник, которому согласно законодательству не может быть отказано в заключении трудового договора. По сути, это означает, что работник имеет право, несмотря на поданное им заявление об увольнении, выйти на работу на следующий день после даты увольнения, и трудовой договор будет считаться продленным.

    Задача 4.
    1. Ежегодный отпуск для несовершеннолетних установлена продолжительностью 31 календарный день (часть вторая ст. 75 Кзот; часть восьмая ст. 6 Закона "Об отпусках").

    2. Статья, которая комментируется, и ст. 10 Закона "Об отпусках" дают право несовершеннолетним на использование отпуска в удобное для них время. Это отнюдь не означает, что несовершеннолетние вправе в любое время потребовать от владельца предоставления отпуска. Право на использование отпуска в удобное время означает, что при составлении графиков предоставления отпусков владелец и выборный орган первичной профсоюзной организации обязаны спросить пожелания работника о времени предоставления отпуска и отразить это пожелание в графике отпусков. Конкретная дата начала отпуска должна определяться в соответствии с частью пятой ст. 79 Кзот, части десятой ст. 10 Закона "Об отпусках", о чем несовершеннолетний работник должен быть уведомлен владельцем не позднее чем за две недели до начала отпуска.

    3. За первый год работы отпуск несовершеннолетнему должна быть предоставлена по его заявлению до наступления шестимесячного срока непрерывной работы на данном предприятии. При этом предоставляется отпуск полной продолжительности (а не пропорционально отработанному времени).
    Коллективный договор является актом локального регулирования, который конкретизирует отношения между владельцем или уполномоченным им органом и коллективом наемных работников по вопросам экономического и социального развития с учетом специфических условий отдельного предприятия, учреждения, организации. Он заключается с целью регулирования производственных, трудовых и социально-экономических отношений путем фиксации воли сторон, определенной в процессе проведения переговоров.

    ОтветитьУдалить
  39. Задача 1
    Роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України.
    Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу .(п.4. )
    Прогул,в тому числі відсутность на роботі більше трьох годин протягом робочого дня, без поважних причин.

    Задача 2
    Згідно ст.. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.

    ОтветитьУдалить
  40. Задача 3
    Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та підстави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не запрошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).
    Якщо після закінчення строку попередження трудовий договір не був розірваний і працівник не наполягає на звільненні, дія трудового договору вважається продовженою.»

    Отже, проаналізувавши чинне законодавство, можна зазначити наступне:
    Конституція України гарантує людині право на працю. Кодекс законів про працю розширює данне положення, закріплюючи право працівника як на вільний ( добровільний) прийом на роботу так і звільнення. Дане право ( прийому і звільнення) може бути обмежене в певних випадках - при прийомі наявність необхідної освіти, кваліфікації, при звільненні - необхідність виконати певні умови звільнення, що передбачені законодавством. В даному випад-ку, п.2ст.38 Кодексу законів про працю передбачає двотижневий строк попередження власника або уповноважений ним орган про звільнення. Отже, трудовий договір фактично розривається тільки після спливу даного строку. Працівник має право до закінчення двотижневого строку відкликати свою за-яву про звільнення , і звільнення не проводиться, якщо на його місце не запрошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92).
    В даному випадку, директор підприємства повинен скасувати наказ про звільнення Миколаєнка. Вимоги Миколаєнко повністю правомірні.

    ОтветитьУдалить
  41. Задача 4

    Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.
    Ст. 10 Закону "Про відпустки" надає право неповнолітнім на використання відпустки в зручний для них час. Це аж ніяк не означає, що неповнолітні вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов'язані запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відбити це побажання у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до частини п'ятої ст. 79 КЗпП, частини десятої ст. 10 Закону "Про відпустки", про що неповнолітній працівник повинен бути повідомлений власником не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки.

    За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).
    Колективний договір є актом локального регулювання, який конкретизує відносини між власником або уповноваженим ним органом і колективом найманих працівників з питань економічного та соціального розвитку з урахуванням специфічних умов окремого підприємства, установи, організації. Він укладається з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин шляхом фіксації волі сторін, визначеної в процесі проведення переговорів.

    ОтветитьУдалить
  42. Задача 1.Суд повинен відмовити Сидорову А.С.,тому що,роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    Задача 2. Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.
    Задача 3. Відповідно до ч. 2 ст. 38 КЗпП, якщо працівник, що подав заяву про звільнення, після закінчення строку попередження про звільнення не полишив роботу і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не має права звільнити його за поданою раніше заявою.По суті, це означає, що працівник має право, незважаючи на подану ним заяву про звільнення, вийти на роботу наступного дня після дати звільнення, і трудовий договір вважатиметься продовженим.
    Задача 4. Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").
    2. Стаття, що коментується, і ст. 10 Закону "Про відпустки" надають право неповнолітнім на використання відпустки в зручний для них час. Це аж ніяк не означає, що неповнолітні вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов'язані запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відбити це побажання у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до частини п'ятої ст. 79 КЗпП, частини десятої ст. 10 Закону "Про відпустки", про що неповнолітній працівник повинен бути повідомлений власником не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки.
    3. За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).
    Колективний договір є актом локального регулювання, який конкретизує відносини між власником або уповноваженим ним органом і колективом найманих працівників з питань економічного та соціального розвитку з урахуванням специфічних умов окремого підприємства, установи, організації. Він укладається з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин шляхом фіксації волі сторін, визначеної в процесі проведення переговорів.

    ОтветитьУдалить
  43. Задача 1:Роботодавець повинен звільнити Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    Задача 2:Згідно ст. 48 КзППУ до трудової книжки працівник відділу кадрів повинен внести відомості про зарахування та звільнення з роботи та заохочення. Відомості про стягнення до неї не заносяться.
    Задача 3:Відповідно до п.1ст. 43 Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ві-льно обирає або на яку вільно погоджується.»
    Законодавство про працю розширює та конкретизує зазначені конституційні положення.
    Так, Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та під-стави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Так, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове міс-це проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місце-вість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній міс-цевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поваж-них причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше за-явою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового до-говору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  44. Задача 4:1. Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП; частина восьма ст. 6 Закону "Про відпустки").
    2. Стаття, що коментується, і ст. 10 Закону "Про відпустки" надають право неповнолітнім на використання відпустки в зручний для них час. Це аж ніяк не означає, що неповнолітні вправі в будь-який час зажадати від власника надання відпустки. Право на використання відпустки в зручний час означає, що при складанні графіків надання відпусток власник і виборний орган первинної профспілкової організації зобов'язані запитати побажання працівника щодо часу надання відпустки і відбити це побажання у графіку відпусток. Конкретна дата початку відпустки повинна визначатися відповідно до частини п'ятої ст. 79 КЗпП, частини десятої ст. 10 Закону "Про відпустки", про що неповнолітній працівник повинен бути повідомлений власником не пізніше ніж за два тижні до початку відпустки.
    3. За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).
    Колективний договір є актом локального регулювання, який конкретизує відносини між власником або уповноваженим ним органом і колективом найманих працівників з питань економічного та соціального розвитку з урахуванням специфічних умов окремого підприємства, установи, організації. Він укладається з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин шляхом фіксації волі сторін, визначеної в процесі проведення переговорів.

    ОтветитьУдалить
  45. Задача 1
    Суд повинен відмовити Сидорову А.С., тому що , роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
    Задача 2
    До трудової книжки вносяться відомості:
    – про працівника: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження;
    – про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;
    – про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України;
    – про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв’язку з цим винагороди.
    Відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім’я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорту або свідоцтва про народження.
    Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.
    Зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім’я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.
    Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище, дата народження тощо, і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи і печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.
    Стягнення до трудової книжки не заносяться.

    ОтветитьУдалить

  46. Задача 3
    Відповідно до п.1ст. 43 Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ві-льно обирає або на яку вільно погоджується.»
    Законодавство про працю розширює та конкретизує зазначені конституційні положення.
    Так, Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та під-стави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Так, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове міс-це проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місце-вість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній міс-цевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поваж-них причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше за-явою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового до-говору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).
    Задача 4
    Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП).За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).

    ОтветитьУдалить
  47. Задача 1
    Суд повинен відмовити Сидорову А.С.,тому що,роботодавець звільнив Сидорова правомірно згідно норм Кодексу законів про працю України, а саме ст.. 40. п.4. (прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

    ОтветитьУдалить
  48. Задача 2.
    Стягнення не повинні фіксуватися в трудовій книжці. Фіксуються заохочення,нагороди та ін.
    Іванов може піти до начальника відділу кадрів і виразити незгоду з приводу записів про стягнення.До трудової книжки вносяться відомості:
    про працівника: прізвище, ім’я та по батькові, дата народження;
    про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;
    про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України.

    ОтветитьУдалить
  49. Задача 3.
    Відповідно до п.1ст. 43 Конституції України «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він ві-льно обирає або на яку вільно погоджується.»
    Законодавство про працю розширює та конкретизує зазначені конституційні положення.
    Так, Кодекс законів про працю чітко та детально регламентує порядок та під-стави звільнення працівників, правові наслідки подання до уповноважених органів підприємств, установ, організацій заяви про звільнення.
    Так, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України «Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, по-передивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним ба-жанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове міс-це проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місце-вість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній міс-цевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поваж-них причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати тру-довий договір у строк, про який просить працівник.
    Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше за-явою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового до-говору.»
    Як зазначено в п.п.2п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» N 9 від 06.11.92 « Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначе-ний строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не за-прошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч.4 ст.24 КЗпП).

    ОтветитьУдалить
  50. Задача 4.
    Щорічна відпустка для неповнолітніх встановлена тривалістю 31 календарний день (частина друга ст. 75 КЗпП).За перший рік роботи відпустка неповнолітньому повинна бути надана за його заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві. При цьому надається відпустка повної тривалості (а не пропорційно відпрацьованому часу).Колективний договір подається на реєстрацію сторонами, які його підписали, в трьох примірниках (два оригінали і копія).Вказані документи повинні:
    - не суперечити вимогам діючого законодавства й умовам колективних угод більш високого рівня;
    - містити інформацію про джерела фінансування заходів щодо надання додаткових порівняно з чинним законодавством соціальних пільг;
    -відповідати вимогам законодавства про мови і викладатися за загальними нормами правопису.


    ОтветитьУдалить